Naziemna telewizja cyfrowa- ważne informacje


b_150_100_16777215_00_images_tv.jpg

Naziemna telewizja cyfrowa zastąpi docelowo telewizję analogową. Oznacza to, że widzowie, którzy nie wyposażą się we właściwy sprzęt do jej odbioru, utracą możliwość odbierania telewizji naziemnej.

 

Do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej potrzebny jest:

- nowoczesny telewizor cyfrowy (obsługujący kodowanie MPEG-4), lub

- zewnętrzny dekoder DVB-T MPEG-4 w formie przystawki (tzw. Set-top-box) podłączony do telewizora, oraz

- tak jak dotychczas antena naziemna.

Koszt zakupu dekodera to wydatek ok. 100-250 zł. Natomiast ceny anten kształtują się pomiędzy 50-200 zł. Przy zakupie dekodera lub telewizora trzeba upewnić się czy to odpowiednie urządzenie. Zachęcamy do korzystania z zaufanych punktów sprzedaży. Zgodnie z prawem sprzedawca zobowiązany jest do poinformowania przed zakupem, czy sprzęt spełnia wymagania techniczne do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce. Coraz częściej zdarzają się przypadki oferowania do sprzedaży sprzętu, który nie spełnia wymagań i tym samym uniemożliwia odbiór telewizji cyfrowej.

Proces wyłączeń nadawania analogowego przebiega etapami – rozpoczął się 7 listopada 2012 r. i zakończy się do końca lipca 2013 r.

Tegoroczne wyłączenie emisji analogowej:

19 marca 2013 r. – m.in. Elbląg/Jagodnik

17 czerwca 2013 r. – m.in. Olsztyn/Pieczewo

23 czerwca 2013 r. – m.in. Giżycko/Miłki

Należy pamiętać, że wyłączenia dotyczyć będą także tych mniejszych nadajników, które retransmitują sygnał z nadajników głównych, z których odbiór jest w danych miejscach utrudniony.

W celu uzyskania pomocy, zachęcamy do korzystania z bezpłatnej infolinii: 800 007 788 lub z informacji na stronie internetowej www.cyfryzacja.gov.pl, na której można znaleźć, m.in. szczegółowy harmonogram wyłączeń analogowej telewizji, w tym informacje o gminach objętych wyłączeniami.

 

Słowo od burmistrza

b_150_100_16777215_00_images_burmistrz.png

Witamy

W imieniu własnym i mieszkańców miasta pragnę powitać wszystkich, którzy zainteresowali się naszym pięknym miastem.
W 1962 roku nadano prawa miejskie osadzie Korsze. Jesteśmy jednym z najmłodszych miast na Warmii i Mazurach, a ten fakt zobowiązuje nas do nowoczesności i otwarcia na nowe pokolenie.
Przyjeżdżając do Korsz każdy znajdzie tu coś dla siebie. Inwestor tereny pod inwestycje, turysta czyste powietrze, piękne krajobrazy oraz zabytki, będące częścią wielowiekowej historii Korsz. Mam nadzieje, że nasze miasto spełni Państwa oczekiwania.

Burmistrz Korsz
Ryszard Ostrowski

Wywiad z burmistrzem Korsz

Nasz profil na FB

Polecane strony

Statystyki odwiedziń

Dziś0
Ten tydzień11
Ten miesiąc118
Wszystkie468634

Kubik-Rubik Joomla! Extensions